A masszázsterápia új szintje, a fájdalomkezelés új megközelítése

Több évtizedes szakmai tapasztalatával…

Fascia, mint az emberi test legsokoldalúbb kötőszövete

Modum, mint túllépni, túlhaladni a hagyományos kezelések rendszerén

A fasciát sokáig nem jelölték az anatómiai, egészségügyi könyvekben, mert azt hitték ez csak egy csomagolás. Korábban a tudósok úgy vélték, hogy a testet a csontváz tartja és csak az utóbbi időben terjedt el az a nézet, hogyha az emberi testről eltávolítanánk a fasciát akkor a test folyadéktócsára és rendezetlen csontok halmazára omlana. Ennek magyarázata, hogy a fascia a testen belül, egy olyan szövet, ami összeköti a testünk összes sejtjét, ezzel formát adva neki.

A csontokat beburkoló fasciahálót, csonthártyának hívjuk, feladata a csont táplálása és védelme. Ez egy átalakult fascia szövet, amely nem szakad meg, nem ér véget ott, ahol az izom a csonthoz tapad, hanem hasonló fasciaháló részeként átalakulva folytatódik a szalagban, a csontban és az izomban is.

A fasciában hatalmas mozgási energia tárolódik el, melyet az egészséges izom és a test fel tud használni. A fasciahálóban a sejtek folyamatosan kommunikálnak egymással, a testben végbemenő folyamatokról, változásokról. Ez a hatékony kommunikáció háromszor gyorsabb, mint az idegrendszer információátvitele, ezért a fasciát második idegrendszernek is hívják.

A fasciában folyamatos az áramlás, a mozgás és a folyadékszállítás, az agyi-gerincvelői folyadék is ide szívódik fel. Mai tudásunk szerint a fascia véd, energiát tárol, kommunikál és egyenesen megtartja, egyben tartja a teljes emberi testet.

A FasciaModum története

A FasciaModum masszázsterápia Galiotti Gábor és Bakonyiné Prenker Hedvig inspiráló közös munkájának eredménye. Masszázs- és masszázsoktatási körökben a duó neve fogalomnak számít, egymásra hangoltságuk, rendelőjük családias légköre és a mögöttük lévő tekintélyes esetszám érlelete ki e rendszerszemléletű terápiás módszer gyökereit.

A több évtizedes gyógy- és sportmasszőri munkára, az ázsiai masszázstechnika tapasztalataira, valamint a külföldi szakmai képzéseken szerzett ismeretekre épülő FasciaModum egy olyan, mélyre ható nyomástechnikai rendszer, mely a kezeléskor újszerű, holisztikus segítséget ad az egészség fenntartásához vagy visszaállításához.

A FasciaModum fejlődéstörténete valahol a hiteles szakmai kitartásnál, jószándékú, optimista makacsságnál kezdődik.

Annál a személyes meggyőződésnél, hogy a test állapota változtatható, a fájdalom csökkenthető, hogy kell lennie megoldásnak, és hogy a kötőszövet következetes, strukturális támogatása ebben segít.

Ez a fáradhatatlan hitvallás indított el egy közös gondolkodást, egy pulzáló párbeszédet és a szakmai szemléletformálást.

A kreativitásra ösztönző változatos esetek, a személyre szabott kezelések kidolgozása állandó fejlődésben, megoldáskeresésben tartotta (és tartja) a FasciaModum terapeutákat és leleményességüket.

Évtizedek alatt így alakult ki a FasciaModum fogásainak, mozdulatainak rendszere, az önmasszázshoz is jól használható gyakorlatsor terve. Ennek a tudásnak az átadása, közvetítése, a terapeuta képzés pedig tovább specializálta, differenciálta a FasciaModum masszázstechnikát.

fascia-modum-kepek-006-01
fascia-modum-kepek-007-01

A FasciaModum hatása, működési alapelve

Nyugati- és keleti masszázsok esszenciája a FasciaModum masszázstechnika.

A fascia kezelésben a képzett terapeuta egy komplex rendszerben gondolkodik az emberi testről és működéséről, anatómiai képlet biztos technikát használ (anatómiai képlet biztosnak az a fogástechnika számít, melyben a terapeuta a kezelni kívánt terület környezetét különleges fogással stabilizálva kezeli, célzott és kontrollált hatást kifejtve, így a nem kívánt mellékhatásokat megelőzve).

A terapeuta a vendégén érzékelt letapadásokat, blokkokat a saját teste erre alkalmas felületeinek (kéz, alkar, könyök, stb.) használatával a kezeléskor változó mozdulatokkal hatékonyan feloldja, a fasciát ezzel kisimítva, eredeti funkcionális méretére visszaigazítva.

A fascia a kezelés hatására visszanyeri elaszticitását, plasztikusságát és vízmegtartó képességét, helyreáll a fiziológiás keringés, csökken a fájdalom és normalizálódik az izomműködés.

Ez a speciális masszázstechnika prevenciós jelleggel is bír, felgyorsuló regenerálódási folyamatot indít el, tapasztalatok szerint tartós sportteljesítmény növekedést eredményez, az izom- és fasciarendszer ideális állapotban tartásával pedig csökken a további sérülés lehetőségének veszélye.

FasciaModum terápia egyéb kedvező élettani hatásai

  • enyhíti a testi lelki feszültséget, görcsöket, merevséget
  • erősíti az immunrendszert, növeli a test ellenállóképességét
  • támogatja a test méregtelenítő folyamatait
  • a megújult kötőszövet harmonizálja a bőrképet
  • a fájdalmaktól megszabadult test felélénkül, a testtartás spontán javul

A FasciaModum támogatja az Ön gyógyulását

  • izomzati és ízületi sérülések, fájdalmak esetén,
  • gerincbántalmak, gerincfájdalmak, gerincferdülések esetén,
  • tartáshibák kezelésénél,
  • hirtelen kialakult vagy régóta meglévő mozgásszervi fájdalmak esetén
    jellemzően: nyak, hát, derék, váll, végtag fájdalmaknál
  • fiatalkorban, gyermekeknél jelentkező problémáknál (pl. gerincferdülés, lúdtalp),
  • nőgyógyászati, fogamzással kapcsolatos kérdéseknél,
  • gyulladásos és/vagy idegi eredetű panaszoknál,
  • egyéb fájdalmak esetén (pl.: migrén),
  • rehabilitációban (pl.: műtétek, traumák stb.) után,
  • megelőző beavatkozások (pl. covid oltás, influenza oltás) mellékhatásainak kiegészítő kezeléseként.

Szeretettel várjuk mindazokat, akik akut vagy krónikus mozgásszervi problémákkal,
ízületi fájdalmakkal küszködnek és mindenkit, aki fontosnak tartja egészsége megőrzését!